KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835052
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 8 mars 2021
kl 18:22:32
8/3 18:15:12